Gratka dla fanów Fisza

Tym postem uruchamiam kolejny dział "Biblioteczka". Co jakiś czas na blogu będę zamieszczać recenzje książek, w szczególności dla dzieci.

Już jako dziecko uwielbiałam książki. Przerzucać strony, oglądać obrazki, w późniejszym czasie czytać. Pamiętam, że bawiłam się nawet w bibliotekę! Nic dziwnego, że zawodowo wybrałam właśnie drogę związaną z książkami ;)

Dla siebie kupuję głównie książki kucharskie, rzadziej beletrystykę. Gotowanie i pieczenie to moja druga pasja, stąd mogę połączyć je w jedną. Jednak moje oko zawsze zawieszało się na dziale literatury dziecięcej. Książki dla dzieci są tak pięknie wydane i obfitują w cudowne ilustracje. Oczywiście nie wszystkie, bo znajdziemy w księgarni również ociekające brokatem i różem wydawnictwa, które z piękną książką nie mają nic wspólnego. To tyle słowem wstępu.

Dziś mam zamiar pokazać Wam literaturę dla nieco starszych dzieci. Dlaczego w tytule padło zdanie "gratka dla fanów Fisza"? Dlatego, że ilustracje do obu książek, które zobaczycie, wykonywał nikt inny jak Bartek Waglewski, czyli mój ulubiony Fisz. Ale o muzyce nie będę się dziś rozpisywać.

"Bajki Misia Fisia" to pierwsza książka z ilustracjami Fisza. Napisana została przez Wojciecha Bonowicza (druga również). Znakomite ilustracje, krótkie, mądre opowieści z morałem. Myślę, że nie ma co się rozpisywać tylko pokazać Wam jak wygląda.


Druga książka to "Misiu Fisiu ma dobry dzień dobry dzień". Składa się z czterech dłuższych historyjek. Poznajemy w niej przyjaciół Misia Fisia: Misia Foremkę, Kota Śpiwora, Pogodną Żabkę i Kreta Darniaka.


Komentarze

 1. jaki słodki misio! zakochałam się w tych ilustracjach!
  www.puffa.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł jest genialny, ja właśnie ostatnio również myślałam o nowych sprawach na moim blogu m.in książeczkach dla dzieci, mój syn jest jeszcze w brzuchu i jeszcze trochę potrwa, kiedy będzie na świecie, a między czasie chciałabym wybrać dla niego bajki, które dadzą najwięcej wartości ile tylko mogą.
  Jeżeli chodzi o książeczkę, którą przedstawiłaś bardzo mi się podoba, pierwszym etapem na który zwracam uwagę to oczywiście wydanie, dobrze wydana książka dla dziecka to taka, która przetrwa huragany, potem oczywiście środek - o czym jest, co z niej ewentualnie moje dziecko wyniesie. Wartość to przede wszystkim samo czytanie książek, ale czytanie mądrych książek jest sukcesem.
  Pozdrawiam
  www.matkapolka89.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz