Nauka języka angielskiego już od najmłodszych lat

Jakiś czas temu pokazywałam Wam na Instagramie bardzo piękna książkę "Animal abc" Gabrieli Rzepeckiej-Weiss. Autorka, Gabriela Rzepecka-Weiß, ma ponad 10-cioletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci języka angielskiego, które zdobywała głównie za granicą – m.in. w Japonii. Jest egzaminatorem Cambridge Young English Learners Test, koordynatorem wyjazdów uczniów na wymiany zagraniczne, autorem i ilustratorem kilku podręczników dla dzieci do nauki języka angielskiego.

Książka jest świetne wydana, graficznie trafia w mój gust i bardzo przypadła mi do gustu. W szczególności, że tak jak większość rodziców zdaję sobie sprawę z tego, jak ważna jest nauka języków obcych już od najmłodszych lat. Bardzo fajnie jeśli oczywiście kontynuuje się to w dorosłości, a jeszcze lepiej jak ma się z tym językiem kontakt na co dzień. Ale wiadomo, że z tym bywa różnie. Jednak podstawowa znajomość języka obcego, w szczególności angielskiego, ułatwia nam życie. Dlatego fajnie jest "zarazić" dziecko językiem już od najmłodszych lat. Oczywiście z rozsądkiem ;) posyłanie dwulatka na lekcje angielskiego uważam za dość dziwne, ale to tylko moje zdanie.

Ale do rzeczy. Książka. To ona ma być tematem tego posta :) pokaże Wam najpierw zdjęcia, żebyście wiedzieli o czym piszę.

Więcej Wam nie zdradzę, musicie przekonać się sami jakie zabawne zwierzęta możecie spotkać w tej książce :) 

Książeczka „Animal abc - book to look“ wprowadza dziecko w świat liter alfabetu i pierwszych słów w języku angielskim. Autorka odmalowała na jej stronach wesołą gromadę zwierząt. Oswoiła je i uformowała w kształt pierwszych liter ich nazw. Mały czytelnik ogląda sympatyczne zwierzaki, a zarazem kolejne litery alfabetu. Niezwykle giętki aligator przybiera kształt literki A. Małpa pręży grzbiet i zawija ogon układając się w kształt litery m. Wieloryby zaś zorganizowały paradę w morzu i suną przez fale w kształt literki W. I tak nieznane znaki graficzne stopniowo zaczynają ożywać.

Dzieci bardzo lubią uczyć się poprzez zabawę, więc z pewnością przyda się to zarówno przy zapamiętaniu alfabetu, jak i nazw poszczególnych zwierząt. 

Książka zajęła I miejsce w konkursie Royal Dragonfly Book Award w kategorii książek dla dzieci do lat 5 w USA, a to naprawdę wyjątkowe osiągnięcie. Jeśli, więc Wasze dzieci zaczynają swoją przygodę z angielskim, ta książka będzie dla nich naprawdę cenną pomocą. 

Książka „Animal abc – book to look” dostępna jest w wybranych księgarniach na terenie kraju oraz na stronie: www.chybaryba.com

Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem zdania, że nauka języka obcego powinna odbywać się od najmłodszych lat. Dopiero w późniejszych latach można przedstawić różnice pomiędzy językami angielskim i amerykańskim https://lincoln.edu.pl/warszawa/blog/angielski-vs-amerykanski kiedy dziecko będzie już znało podstawy językowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nauka języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest bardzo normalna i zauważa się również nauczanie coraz młodszych dzieci. Ja także cenię sobie posiadanie w domu słownika angielskiego https://www.jezykiobce.pl/s/171/slownik-angielski ponieważ wiem, że w taki sposób mogę sprawdzić sobie tłumaczenie interesujących mnie słówek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie taka nauka języka obcego od najmłodszych lat jest bardzo ważna i jak najbardziej moim zdaniem warto jest ją zacząć. Ja całkiem niedawno czytałem na stronie https://mamowato.pl/2020/07/jak-uczyc-dziecko-angielskiego-online/ o tym jak uczyć dziecko angielskiego online, gdyż taka opcja również istnieje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim zdaniem także właśnie nauka języka angielskiego od najmłodszych lat jest bardzo fajnym rozwiązaniem. Niedawno natrafiłam na artykuł https://earlystage.pl/blog/2020/09/08/gimnastyka-mozgu-jak-pobudzic-mozg-do-nauki/ w którym bardzo fajnie określono jak można pobudzić nasz mózg do nauki właśnie języków obcych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja jestem przekonana, że sama nauką języków obcych jest niezwykle ważną kwestią. Jak dla mnie jest to przede wszystkim możliwość rozwoju zawodowego. Jak czytałam na stronie https://gloswielkopolski.pl/atrakcyjna-praca-dla-lektorow-jezyka-angielskiego-na-ciezkie-czasy-i-nie-tylko/ar/c3-15257990 to można pracować również jako lektor języka angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wydaje mi się, że jak najbardziej sama nauka języka angielskiego od najmłodszych lat jest niezwykle ważna. Ja także tak robiłem i dziś chcę zostać lektorem tego języka obcego. Czytałem na stronie https://www.biznesgazeta.pl/jak-zostac-lektorem-jezyka-angielskiego-jakie-kursy-wybrac/ gdzie mogę taki kurs odbyć i na pewno to zrobię.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz