Ciąg dalszy kompletowania wyprawki

Ale mam dziś dobry dzień :) A to wszystko dlatego, że kurier przywiózł dziś dwie paczki z rzeczami zamówionymi na Allegro. Powoli kończymy już kompletowanie wyprawki. Cieszy mnie to niezmiernie, bo lubię mieć wszystko wcześniej zaplanowane i kupione, aby nie stresować się później, że z czymś nie zdążę. Z ważniejszych rzeczy został nam do kupienia wózek wraz z fotelikiem, ale rozglądanie się za wózkiem zostawiam na kwiecień, a zakup na końcówkę kwietnia lub nawet na maj. Zależy nam, aby jak najdłużej był na gwarancji.

W pierwszej paczce przyszedł materac i przewijak. Materac, tak jak pisałam w poście o materacu zamówiliśmy kokos-pianka-gryka o grubości 9 cm z firmy DANPOL. Jestem z niego bardzo zadowlona. Wygląda porządnie, ma ściągany pokrowiec i wszystkie atesty, na których mi zależało: atest Instytutu Matki i Dziecka - OP-3280/1 161/99, Państwowego Zakładu Higieny - HŻ/1 11 59/99, Centralnego Ośrodka Techniki Medycznej oraz Certifikat oeko TEX standard 100 na wkład kokosowy. Mam nadzieję, że materacyk dobrze będzie służył naszemu dziecku, bo przecież to jest najważniejsze :) Do tego w jednej paczce zamówiliśmy przewijak sztywny na komodę lub na łóżeczko. Wybraliśmy firmę CebaBaby i wzór, który pokazuję Wam na zdjęciach. Kolor przewijaka jest kawowy (na zdjęciu tak tego nie widać, wydaje się być różowy), a elementy błękitne. Będzie zarówno dobry dla chłopca, jak i dla dziewczynki :)


W drugiej paczce przyszły rzeczy do pielęgnacji maluszka, akcesoria do karmienia i rzeczy niezbędne dla mnie po porodzie. Warto zrobić większe zakupy na raz i zamówić kilkanaście rzeczy w jednej paczce, bo wtedy koszt przesyłki "się gubi".


1. Dwa prześcieradła frotte do łóżeczka, jedno kremowe, jedno niebieskie. Myślę, że dwa w zupełności wystarczą,
2. 10 szt. pieluszek tetrowych białych,
3. 5 szt. pieluszek tetrowych kolorowych (nie są one niezbędne, ale bardzo mi się spodobały),
4. Podkłady poporodowe Bella (kupiłam 2 opakowania, bo tak poradziła położna),
5. Majtki poporadowe siateczkowe 2 szt. (siateczkowe są najlepsze, bo są najbardziej higieniczne),
6. Herbatka laktacyjna
7. Podkłady do przewijania - paczka 10 szt. (mogą się przydać równie dobrze jako ochrona pościeli do łóżeczka)


8. Smoczek anatomiczny firmy Tomee Tipee (kupiłam dlatego, że nie wiem czy moje dziecko będzie chciało smoczek czy też nie, ale zamawiając na Allegro warto dorzucić coś do paczki, bo cena za smoczek była 2 razy niższa niż w sklepie),
9. Gruszka do czyszczenia noska BabyOno,
10. Termometr bezrtęciowy do mierzenia temperatury wody BabyOno,
11. Zestaw do pielęgnacji paznokci BabyOno,
12. Butelka antykolkowa Tomee Tippee 260 ml (podobno zmienia kolor pod wpływem temperatury)
13. Butelka Lovi 150 ml.
W sumie butelki wzięłam po to, aby mieć w razie czego. Zamierzam karmić piersią, ale nigdy nie wiadomo co się może po drodze przytrafić. Dwie dlatego, że jedna może być do mleka, druga do wody lub do jakiejś herbatki w późniejszym czasie. Ceny butelek na Allegro oczywiście dwukrotnie niższe niż w sklepie, stąd też już je zamówiłam. 

Niby zakupy niewielkie, ale bardzo cieszą :) Odhaczam na mojej liście wyprawkowych zakupów kolejne punkty i czuję, że już niewiele czasu zostało. Nie mogę się już doczekać, aż zobaczę moje maleństwo. A od dziś do porodu zostało już tylko 100 dni!! Chyba muszę sobie zrobić jakąś studniówkę :)

Komentarze

  1. Doskonale pamiętam jak moje dziecko miało się rodzić to w sumie był to swego rodzaju szał zakupowy. Każdy z nas chce dla swojego dziecka jak najlepiej i mnie to nie dziwi. Ja doskonale pamiętam, że materac to my kupowaliśmy w https://senpo.pl/materace/ gdyż były one dla nas zdecydowanie najlepsze.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz