Co robić gdy zauważymy u dziecka zaczerwieniony paluszek i zbierającą się ropę?

Ten post powstał dlatego, że spotkała nas właśnie taka sytuacja, a nigdzie nie mogłam znaleźć informacji co w takim wypadku robić i co to oznacza. Wybraliśmy więc najbezpieczniejszą opcję - wizyta u pediatry. Ale po kolei. Kilka dni temu zauważyłam u Karolinki zaczerwieniony paluszek u rączki, był też jakby cieplejszy. Pomyślałam, że to od źle obciętego paznokcia lub od naderwanej skórki. Paluszki są przecież takie małe i delikatne, że łatwo o jakieś małe zadrapanie. Sprawa wydawała mi się raczej błaha i nie chciałam od razu iść z tym do lekarza, jednak na drugi dzień przy paznokciu zebrała się ropa i wiedziałam, że nie ma co czekać tylko trzeba odwiedzić pediatrę. Dobrze, że poszliśmy, bo lekarka powiedziała, że z takimi sprawami nie ma co zwlekać, bo u niemowlęcia bardzo łatwo o stan zapalny. Popatrzyła na paluszki i przepisała maść z antybiotykiem. Kazała też psikać paluszek przed posmarowaniem Octeniseptem - w celu odkażenia. Dostaliśmy również skierowanie do chirurga, bo jeśli obrzęk nie zniknąłby w ciągu 2-3 dni należało udać się do chirurga, aby nie dopuścić do powstania stanu zapalnego. Zauważyłam też podobną sytuację na drugiej rączce i smarowałam maścią oba paluszki. Całe szczęście dziś jest już o wiele lepiej, ropa zeszła i paluszki wydają się wracać do normalności. Także wizyta u chirurga nas ominie.

Komentarze

  1. Rany, ale to tak samo z siebie się do Karolci przypałętało czy był jakiś problem przy obcięciu paznokci? Okropna sprawa, infekcja przy paznokciu boli dorosłego człowieka, a co dopiero taką kruszynkę... Dobrze, że bezinwazyjnie udało Wam się pozbyć problemu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wygląda na to, że po obcięciu paznokci, ale nie wiem jak to się stało, bo mamy te nożyczki z zaokrąglonymi końcami, więc nie powinno się stać coś takiego.

      Usuń

Prześlij komentarz