Przygotowania do chrzcin

Za tydzień chrzcimy naszą Karolcię w kościele poza parafią, bo mamy tam zaprzyjaźnionego księdza. Trochę się martwię jak to wszystko Karolcia zniesie i czy nie będzie nam marudzić na mszy, ale jakoś to przeżyjemy :) Ubranko już wyprane i przygotowane. Sukienki nie musieliśmy kupować, bo dostaliśmy w prezencie od koleżanek mojej mamy z pracy.


Do tego będzie miała buciki z kompletu i białe rajstopki. Pod spód włożę białe body, bo sukienka nie jest z bawełny i nie jest taka "miła" w dotyku. Założę ją jedynie do kościoła, a później przebiorę w coś bardziej wygodnego. 

Do chrztu potrzebujemy jeszcze kupić świecę chrzcielną i białą szatkę (koszulkę). A co z formalności? Jeśli chcemy chrzcić poza parafią potrzebujemy zaświadczenie od proboszcza na zgodę chrztu poza parafią. Potrzebny jest również akt urodzenia dziecka i akt ślubu kościelnego rodziców. Do tego od chrzestnych musimy mieć zaświadczenia z ich parafii, że mogą być rodzicami chrzestnymi. 


A co tam u nas?
Karolinka mało ostatnio marudzi, jest ciągle uśmiechnięta i nadal najlepszym przyjacielem i zabawką są jej własne rączki :) Poza tym kilka dni temu po raz pierwszy zaczęła się głośno śmiać :) A ja, matka wariatka oczywiście się przy tym popłakałam :)

Komentarze