Nietolerancja żółtka

Te nieszczęsne wymioty u Karolci nie dawały mi spokoju, więc stwierdziłam, że muszę rozwiązać tę zagadkę. Na spokojnie siadłam i przemyślałam to, co Karolcia w danym dniu jadła. Wyszło nic innego jak to, że Mała nie toleruje jajka, a konkretnie żółtka. Zawsze wymioty miała w dniu po zjedzeniu zupki z dodatkiem jajka lub żółtka, po ok. 3 godzinach od zjedzenia. To nic innego jak nie tolerowanie przez nią tego produktu. Poczytałam o tym trochę i wygląda na to, że jej żołądek nie jest jeszcze przygotowany na trawienie jajka. Nie ma innych objawów, więc z pewnością nie jest to alergia pokarmowa. Za jakieś 2 miesiące albo i dalej podam znów jajko i zobaczę czy coś się w tej kwestii zmieniło. Bo podobno dzieci z tego wyrastają...


Jak co miesiąc ruszyła Blogosfera Canpol Babies i oczywiście bierzemy w niej udział :) Zapraszamy inne blogujące mamy do zabawy!

Komentarze

 1. Super,że udało Ci się ustalić przyczynę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że to nie alergia i oby za jakiś czas już nie było z tym problemu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że znalazłaś przyczynę. Teraz powinno być tylko lepiej. Stopniowo jej organizm się przyzwyczai, gdy zaczniesz ponownie wprowadzać żółtko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O widzisz, a ja jeszcze Anieli bezpośrednio nie podałam żółtka, reagowała wysypką po kilku godzinach, kiedy ja je zjadłam. Dziś właśnie myślałam, że może już czas spróbować, ale podczas kąpieli zauważyłam znów wysypkę na brzuszku - dzisiejsza zupka była z dodatkiem fasolki szparagowej i koperku :/ Karolcia na pewno wyrośnie z tej nietolerancji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że znalazłaś przyczynę:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej, ustalenie przyczyny to już połowa sukcesu. A kiedy zaczęłaś wprowadzać żółtko?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz