Dlaczego zdecydowałam się na zakup pieluszek wielorazowych?

Już od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem zamiany pampersów na pieluszki wielorazowe, jednak jakoś było mi nie po drodze, bo trzeba było nad tym przysiąść i rozeznać się w temacie. Jednak w końcu się zaprałam, a to dlatego że:

1. Zaczęła denerwować mnie ilość zużytych pampersów w koszu. Śmieci ciągle czekały do wyrzucania i jak pomyślałam sobie, że to wszystko ląduje na śmietnisku i rozkłada się ok. 300 lat to aż słabo mi się zrobiło... Dbam o ekologię, segreguję śmieci itd, więc nic nie stało na przeszkodzie, aby nie zacząć przygody z pieluszkami wielo.

2. Stwierdziłam, że łatwiej będzie oduczyć Karolcię korzystania z nocnika, gdy skojarzy siku=mokro. Nie myliłam się, bo szybko zakumała w czym rzecz.

3. Są zdrowe. Nie uczulają, są przewiewne i wspomagają rozwój stawów biodrowych.

4. Są tanie. Nie mówię tańsze, bo można kupić takie pieluszki, że szybko pójdziemy z torbami. Ale w ogólnym rozrachunku wyjdą o wiele taniej niż jednorazówki.

5. I mają takie piękne wzory, że idzie się w nich zakochać ;)

Komentarze

 1. jeszcze trochę o tych pieluchach poczytam i być może sama się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio często pojawiają się wpisy o pieluchach. Chyba je sobie obejrzę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm...mnie też przeraża ilość produkowanych przez nas śmieci :(

  OdpowiedzUsuń
 4. No właśnie, te śmieci i ich ilości, staram się jakoś wszystko ogarniać, żeby zużywać jak najmniej śmieci, ale to nie działa, po prostu kosz jest pełen po dwóch dniach po dwóch osobach. jeja...... masakra i do tego również segreguję śmieci.
  www.matkapolka89.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. My też segregujemy śmieci i ciężko mi na samą myśl, że będzie przez nas tyle bałaganu pieluszkowego... Ale zacznę od jednorazowych, bo boje się, że nie ogarnę z noworodkiem by używać wielorazowych

  OdpowiedzUsuń
 6. My pieluchujemy od 2 miesiąca życia. Nie wyobrażam sobie innej opcji. Pomijając względy ekologiczne i zdrowotne jest jeszcze tanio! Jednak jest jeden minus, w takie upały jest Mai w nich za gorąco i szybko się odparza i obciera. Pomimo częstej zmiany i podmywania. Dlatego teraz niestety nosimy pampersy. Jednak jak tylko zrobi się chłodniej wracamy do wielorazówek.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz