Nasze książkowe nowości

Jednym z prezentów na mikołajki i gwiazdkę były książki. Troszkę się ich nazbierało, więc postanowiłam podzielić się z Wami naszymi nowościami książkowymi, które są czytane i oglądane na okrągło. Wyjątkowo przypadły Karolince do gustu.

1. Seria o Kreciku. Krecik to jeden z ulubionych bohaterów, zaraz po Peppie i Reksiu. Nie wiedziałam, że są o Kreciku również tak fajne, oryginalne książeczki. Udało się je wyszperać któregoś razu w Biedronce, ale że w Internecie było o połowę taniej to kupiliśmy je oczywiście tam. W środku znajdziemy piękne ilustracje z postaciami z bajki i rymowane opowieści. Czyta się przyjemnie, a dziecko słucha z ciekawością.
2. Książki Herve Tulleta Super Tata i Już Jadę. Większości z Was, jeśli interesujecie się oczywiście literaturą dziecięcą, nazwisko Tulleta obiło się o uszy. Chyba najbardziej kojarzy się on z książką "Naciśnij mnie". Jest to jednak propozycja dla niego starszych maluchów, a jak mam dla Was coś, co możecie zaproponować już 6 miesięcznemu dziecku. Książki są, że tak powiem, stopniowe. Każda kartka ma inną długość, mam nadzieję, że na zdjęciu choć trochę to widać. Karolcia bardzo je polubiła.
3. Na koniec moje ulubione wydawnictwo czyli Dwie Siostry. Tym razem skusiłam się na Ulicę Czereśniową i ze względu na porę roku wybrałam Zimę na Ulicy Czereśniowej. Książkę możecie spokojnie zaproponować już roczniakowi i z pewnością będzie w użyciu bardzo długo. Można się w nią wpatrywać godzinami. Z serii są jeszcze pozostałe pory roku i noc. Na pewno zakupimy je wszystkie, bo naprawdę warto.
*wszystkie pokazane książki mają twarde okładki i strony.

Komentarze

 1. Za Krecikiem nigdy nie przepadałam, ale dwie kolejne książeczki bardzo mnie ciekawią, więc chętnie kupię je Jasiowi. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej, cudowne. :) Właśnie miałam w planach małe zakupy i wezmę pod uwagę te książeczki. Są śliczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas książkowe nowości pojawią się niebawem, bo lecimy na zakupy do PL! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej, Krecik! A myślałam, że to już taki artefakt pokolenia lat 80. czy jeszcze wcześniejszych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ooooo Krecik :D uwielbiam go <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak my dobrze i miło wspominamy krecika :) To zdecydowanie numer jeden!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz