Książki o uczuciach

Ostatnio biblioteczka Karolci poszerzyła się o nowe pozycje. Do ich zakupu przymierzałam się już dawno, ale uznałam, że teraz jest na nie właściwy moment i zainteresują one moje dziecko. Wybierając właśnie te tytuły nie zdawałam sobie sprawy, że wszystkie, mimo różnych historii, mówią o tym samym - o miłości i więzi, jakie mogą łączyć tatę i syna.

"Szur szur ćwir plum" Kitty Crowther, wyd. Dwie Siostry
Historia o małej żabce - Tymku, który nie może zasnąć i boi się nocy. Nie będę Wam streszczać całej i zdradzać zakończenia, bo warto ją mieć. Powiem tylko, że mimo iż mama żaba występuje w książce, główny prym wiedzie tato. Karolcia bardzo ją polubiła


"Proszę mnie przytulić" Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak, wyd. Ezop
Tata wraz z synem wędrują po lesie w poszukiwaniu zwierząt, które mogliby przytulić. Książka jest bardzo zabawna, ma piękne ilustracje i ja jestem nią zachwycona. Póki co Karolcia tak średnio, ale i na nią w końcu przyjdzie pora.

"Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham" Sam McBratney, Anita Jeram, wyd. Egmont
Tą książeczkę kupiliśmy Karolci na Zajączka. Nie ma u nas tradycji w dawaniu sobie prezentów na Wielkanoc, ale zawsze jednak jakąś drobnostkę mama nam dawała, więc podtrzymam to i Karolcia też dostanie drobnostkę. Czemu akurat tę książkę? Nie, nie dlatego, że jest o zającu ;) Może niektórzy z Was kojarzą bajkę, która leci na MiniMini właśnie o tym tytule. Karolcia bardzo ją polubiła, a że bajka jest bardzo fajna, taka ciepła i przepełniona samymi dobrymi emocjami, to postanowiłam zakupić tą książeczkę. Myślę, że Karolcia ją polubi.
Znacie te książeczki? Czytają je może Wasze dzieci? Jak macie ochotę to podzielcie się opinią :)

Komentarze

Prześlij komentarz