Książki dla nastolatków też mogą być fajne

Jakiś czas temu pokazywałam Wam na blogu, dwie bardzo fajne książkowe pozycje, które byłyby idealne dla nastolatków. (Post ten znajdziecie TU). Aczkolwiek my dorośli też możemy po nie sięgnąć, o ile lubimy łatwo napisane i wciągające powieści. Mi bardzo przypadły do gustu, ponieważ czyta się je bardzo szybko. Dziś chciałam pokazać Wam trzy różne książki.

Wszystkie tytuły zostały wydane przez Wydawnictwo IUVI. Wejdźcie na ich stronę, znajdziecie tam wiele ciekawych książek, w tym "Pax" Sary Pennypacker, która została Książką Roku 2016 w kategorii literatura dziecięca.

"Lato Eden" Liz Flangan (premiera 10.05.2017)

Eden, najlepsza przyjaciółka gotki Jess, znika w tajemniczych okolicznościach. Kilka miesięcy wcześniej zginęła siostra Eden – Iona. Rodzice są zdruzgotani i pełni najgorszych obaw. Cała nadzieja w Jess, w końcu to ona najlepiej zna piękną Eden. Ale czy na pewno Eden nie miała przed Jess żadnych tajemnic?

Przejmującą historię „Lata Eden” czytelnik śledzi oczami Jess minuta po minucie. Narracja przerywana jest retrospekcjami, zawierającymi wspomnienia Jess, które rzucają nowe światło na sprawę.

„Lato Eden” to powieść o poszukiwaniu własnej drogi w życiu, o przyjaźni i miłości, o niełatwych relacjach rodzinnych, o dochodzeniu do prawdy o sobie samym i budowania potem na tym fundamencie lepszego życia.

Język książki jest zindywidualizowany i bardzo autentyczny,
a realia świata przedstawionego dowodzą, jak bardzo Liz Flanagan zna współczesną młodzież.

Książka ta to nie tylko ciekawa pozycja dla nastolatków, ale też dobra lektura dla ich rodziców – pozwala na zrozumienie problemów i postrzegania świata przez młodzież, a także odświeżenie pamięci o tym etapie życia.

"Kłamca i szpieg" Rebecca Stead (premiera 10.05.2017)

Kiedy ojciec 12-letniego Georgesa traci pracę, rodzina jest zmuszona do opuszczenia ukochanego domu i przeprowadzenia się do bloku na Brooklynie. Mama musi brać dodatkowe dyżury, Georges traci jedynego przyjaciela, a w szkole jest outsiderem. Słowem – tragedia. 
Georges trafia do Klubu Szpiegów, gdzie poznaje Safera, swojego rówieśnika, samozwańczego szpiega, którego rodzina daje chłopakowi poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Jednak może nie wszystko jest takie, na jakie wygląda?
Georges staje się pierwszym agentem na usługach Safera. Ma za zadanie śledzić tajemniczego sąsiada - Iksa, który mieszka w tym samym bloku i zdaniem Safera ma jakąś złowieszczą tajemnicę. W miarę postępu śledztwa, kiedy Safer stawia coraz to nowsze wymagania, Georges zaczyna niedowierzać „przyjacielowi”.

„Kłamca i szpieg” Rebecki Stead to powieść z dreszczykiem dla nastolatków – jest zagadka, szpiegowanie i codzienne problemy, a na zakończenie niespodziewany finał.


Na koniec mam dla Was drugą część "Alcatraz kontra bibliotekarze" jej tytuł brzmi "Kości Skryby", a premiera odbyła się 24.05.2017, jest więc jeszcze cieplutka ;) 

Mroczni Bibliotekarze znowu atakują – i pokazują swoje najgroźniejsze oblicze w II tomie serii „Alcatraz kontra Bibliotekarze” – „Kości skryby”.

Alcatraz powraca w wielkim stylu. Infiltruje Bibliotekę Aleksandryjską, która bynajmniej nie została zniszczona i jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi, szuka swojego ojca, który prawdopodobnie wcale nie umarł, i odkrywa dziwny złoty sarkofag, w którym może znajdować się klucz do jego zdumiewającego talentu do psucia różnych rzeczy. Biblioteki strzegą jednak kustosze – wytrwali i podstępni złodzieje dusz.

Oczywiście jest przy nim Bastylia – po to, by spuścić manto mrocznym Bibliotekarzom, ma się rozumieć. I nowo poznani, dość ekscentryczni członkowie rodziny. A walczyć przyjdzie im z najstraszniejszymi spośród Bibliotekarzy: tajną sektą najemników, Kośćmi Skryby.

Czy Alcatraz odzyska ojca? Czy wraz z przyjaciółmi zdoła uratować dziadka Smedry’ego i ujść z życiem?


Już po samych opisach widzicie, że książki dla młodzieży mogą być naprawdę wciągające, a że czyta się je lekko i przyjemnie, to z pewnością staną się fajną lekturą na wakacyjny wieczór :)

Komentarze

Prześlij komentarz