Fotelik rowerowy Hamax Sleepy - opinia

Już dawno miałam napisać Wam jaki fotelik rowerowy wybraliśmy, ale jak to wiadomo "ciągle coś". Jeśli ktoś się za nimi rozglądał, to wie, że na rynku jest spory wybór, zarówno wśród firm, jak i cen. Bardzo ciężko było nam się zdecydować na jakiś konkretny model, a to dlatego, że się na tym nie znamy i nie wiemy dlaczego niektóre foteliki kosztują 100 zł, a inne 500 zł. Podejrzewam, że chodzi o markę, jakość plastików i może jakieś bajery, które fotelik posiada.

Decyzję pomogły nam podjąć dwie kwestie. Zależało nam, aby fotelik posiadał regulację kąta nachylenia oraz był raczej znanej firmy. Padło na Hamax Sleepy. Czy ten system odchylania jest niezbędny? Pewnie, że nie, ale jaki wygodny. Karolci już dwa razy przysnęło się na wycieczce rowerowej (wiadomo, świeże powietrze i te sprawy) i dzięki temu, że mogę ją delikatnie odchylić głowa nie leci jej do przodu i spokojnie sobie drzemie. Czy odchylenie takie przeszkadza w jeździe? W sumie nie, nie czuć tego bardzo, chociaż przy większych dzieciach pewnie jest to bardziej odczuwalne. Poza tym fotelik ma obszerną regulację, co sprawia, że będzie optymalny dla dzieci w różnym wieku. Fotelik posiada też poziomą regulację, więc możemy zdecydować czy maluch ma jechać bliżej nas czy dalej. Przy opcji z plecakiem wybieram trochę dalsze ustawienie. Mocuje się go do ramy i raczej nie sprawia to większych problemów.

http://www.ceneo.pl/1455324#crid=78180&pid=6052
Co jeszcze na plus? (może teraz w punktach :))
- otwory wentylacyjne
- obszerną gąbkę, dość solidną, więc dziecku jest wygodnie
- nie wiem jak to nazwać, po bokach takie jakby oparcia na ręce, ale z dziurą, więc dziecko może się za nie trzymać, Karolcia z tego korzysta
- ochraniacze na nogi przed szprychami
- wgłębienie na górze na kask
- zapinanie pasów jest solidne, więc dziecko raczej tego nie rozpracuje (chociaż wiadomo, jakie bywają dzieci...)

A tak prezentuje się na moim rowerze. Niestety zdjęcie słabej jakości, bo nie miałam czasu na cykanie super sesji. Ale jak ktoś obserwuje mojego Instagrama, to może widział ostatnio fotelik w lepszej okazałości :)Jeśli chcecie porównać ceny fotelika Hamax Sleepy w różnych sklepach kliknijcie TU.

Komentarze