Dbanie o wygląd w czasie ciąży

Czas ciąży jest wyjątkowy, ale przysparza też wiele dolegliwości, zarówno tych fizycznych, jak i psychicznych. Wszystko spowodowane jest przez hormony, które mają na nas bardzo silny wpływ, a ich stężenie zmienia się wraz z upływającymi miesiącami. Mimo że bywamy roztargnione, humorzaste i zmęczone, to nie możemy zapominać o swoim wyglądzie. Bardzo często nasz ładny wygląd poprawi nam nastrój i sprawi, że przestaniemy przejmować się tymi dwoma małymi rozstępami, które jeszcze dzień wcześniej wywołały u nas nieopanowany płacz. Musimy też pamiętać, że dbając o własne ciało, nie robimy tego tylko dla siebie, ale także dla swojego mężczyzny. Wyglądajmy dla nich jak najlepiej, żeby nie kojarzyli ciąży z czymś, co zniszczyło im partnerkę ;) Oczywiście piszę to trochę na wyrost, bo wiadomo, że przy kochanym partnerze powinnyśmy czuć się swobodnie we wszystkim i nie porzucimy domowych dresów tylko dlatego, żeby czuć się atrakcyjnie. W dresie też możemy wyglądać ładnie :)

Moje rady na dobry wygląd i nastrój są takie:
1. Jak gdzieś wychodzimy postarajmy się wyglądać ładnie. Wiem, że czasem jest trudno (w szczególności gdy ciągle męczą nas mdłości albo w ostatnich tygodniach, kiedy ubieranie się powoduje, że na koniec jesteśmy mega zmęczone i spocone), ale zobaczycie, że od razu poczujecie się lepiej.
2. Jeśli do tej pory wykonywałyśmy makijaż, malowałyśmy paznokcie, chodziłyśmy co jakiś czas do fryzjera to nie rezygnujmy z tego na czas ciąży.
3. Dbajmy o ciało. W szczególności o ciążowy brzuszek i piersi. Pisałam o tym na początku ciąży i mogę teraz potwierdzić, że olejek Babydream z Rossmanna na razie się sprawdził i nie mam na brzuchu ani jednego rozstępu. Mam nadzieję, że tak już pozostanie.
4. Starajmy się jak najwięcej odpoczywać i spać. Za chwilę sen będzie niestety towarem deficytowym.
5. Skorzystajmy z chwil we dwoje. Zróbmy się na bóstwo i pójdźmy na randkę, aby pobyć tylko we dwoje. Od razu poprawi nam się humor :)
6. Spełniajmy swoje zachcianki jedzeniowe, jeśli mamy ochoty na lody to nie żałujmy sobie tego, przecież nagle nie przybyje nam kolejnych 5 kg.
7. Nie przejmujmy się tak bardzo wagą, bo wiele kilogramów zejdzie nam po porodzie, ale nie przesadzajmy też z niezdrowym żarciem i słodyczami, bo niestety puste kalorie zawsze się gdzieś odłożą.
8. Róbmy sobie jak najwięcej zdjęć z brzuszkiem. Będzie to miła pamiątka. Zresztą już teraz śmiesznie jest mi wspominać, że w 20 tygodniu brzuch był tak mały, że prawie nie było go widać, a teraz zasłania stopy i jest coraz większy.
9. Spotykajmy się z przyjaciółką na pogaduchy, nawet raz w miesiącu, jeśli na częstsze spotkania nie mamy już siły.
10. Uśmiechajmy się jak najwięcej, bo wtedy nasze maleństwo też jest w dobrym nastroju :)

Rady pewnie oczywiste, ale może o niektórych sprawach zapominamy. Ja teraz w ramach pracy nad dobrym nastrojem idę wypić gorącą czekoladę, a w ramach pracy nad wyglądem pomaluję paznokcie na jakiś wiosenny kolor :)

Komentarze

  1. Ja na przykład nie mogę w ciąży malować paznokci, bo mi strasznie śmierdzą lakiery i zmywacze :P

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz