Czy warto przyjmować suplementy diety dla kobiet w ciąży?

Jeśli ktoś śledzi mojego bloga od dawien dawna, wie jakie mam zdanie na temat suplementów diety, również tych dla kobiet w ciąży. Jeśli jesteście ciekawi mojego zdania to odsyłam tutaj (post powstał prawie 3 lata temu, a moje zdanie jest na ten temat nadal takie samo). Z tego co napisałam wtedy przytoczę tylko jedno, ważne zdanie. Do tej pory udowodniono, że jedynie kwasy omega 3 i 6, witamina D i kwas foliowy (przyjmowane w formie tabletek) nie są szkodliwe dla organizmu i są przez niego odpowiednio przyswajane. I dziś będzie właśnie o tego rodzaju suplementacji. A konkretnie o suplemencie mumomega.


mumomega to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, ale również tych, które dopiero planują mieć dziecko. Jest bogaty w DHA olej z ryb morskich i olej z wiesiołka, które są produkowane wg standardów farmaceutycznych. Środek spełnia kryteria UE i WHO oraz jest polecany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Dlaczego jest taki dobry?

Przede wszystkim jego zaletą jest to, że jest naturalny i nie zawiera chemii, a jak w wiadomo jest to bardzo ważne nie tylko w ciąży. Sami zobaczcie jaki ma skład.


Skład jest krótki i bardzo prosty. Olej z ryb (omega 3), żelatyna, olej z wiesiołka (omega 6), substancja wiążąca (glicerol) i przeciwutleniacz alfa-tokoferol (naturalna witamina E). Wszystko fajnie, ale pewnie spytacie z jakich ryb ten olej i czy mamy pewność, że nie jest zanieczyszczony. Źródłem oleju są mięśnie ryb z niezanieczyszczonych mórz południowych (okolice Chile), które zawierają szczególnie duże ilości DHA. Producent zaznacza na opakowaniu, że olej ten jest certyfikowany przez międzynarodowe organizacje IFOS i FOS. 


Tabletki te mają tylko jedną wadę. Są ogromne! I osoby, które mają problemy z połykaniem dużych tabletek mogą mieć spory problem. Całe szczęście producent na opakowaniu pokazuje jaki jest rzeczywisty rozmiar tabletki, co jest moim zdaniem dużym plusem, bo nie kupujemy w ciemno. 


Produkty ten pozytywnie mnie zaskoczył, dlatego dzielę się tym z Wami. Nie wiem czy będę suplementować się nim będąc w ciąży (będę musiała skonsultować to z moim ginekologiem). Ale teraz przed planowanymi staraniami wraz z kwasem foliowym mam zamiar go zażywać. Pamiętajcie bowiem o tym, jeśli planujecie ciążę kwas foliowy bierzcie kwas foliowy 3 miesiące przed rozpoczęciem starań :)

Komentarze

 1. Faktycznie tabletki są bardzo duże - początkowo bałam się, że nie przejdą mi przez gardło, bo mam spory problem z połykaniem leków. Na szczęście ich opływowy kształt sprawił, że jakoś daję radę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja w pierwszej ciąży przyjmowałam Femibion i w tej również go przyjmuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w ciąży miałam bardzo duży problem z przełknięciem jakichkolwiek tabletek, nawet te malutkie tableki kwasu foliowego rozdrabniałam i w takiej formie przyjmowałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kobiety w ciąży powinny bardzo dbać o to, by przyjmować odpowiednią ilość suplementów, jednak wszystko musi być konsultowane z lekarzem. Mam obawy co do ciąży mojej znajomej, bowiem nie brała ona kwasu foliowego, a dopiero w ciąży dowiedziała się jak jest ważny ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Także zdecydowałam się na mumomegę lekarz mi je polecił i powiedział, że mam je brać żeby moje dziecko było mądre, bo maja dobry wpływ na rozwój mózgu, ta mieszanka kwasów omega ma bardzo dobre proporcje i bardzo dobrze wchłaniane przez organizm.

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepszy suplement diety w ciąży to sok marchwiowy :) !

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też jak byłam w ciąży brałam suplement diety, nie pamiętam nazwy ale też z kwasami omega 3 i 6, przyznam że dorze się po nim czułam a dziecko urodziło się zdrowie 4,8 kg

  OdpowiedzUsuń
 8. Uprawiam sport przez całe dorosłe życie, a od jakiegoś roku biorę suplementy dla sportowców. Muszę przyznać, że siły witalne, kondycja i odporność znacznie wzrosły. Oczywiście to nie zasługa samej suplementacji, ale uważam, że jest ona cennym składnikiem dobrego treningu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Akurat z kobietami w ciąży jest taka sprawa, ż lepiej jest zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego zanim brać samemu suplementy czy leki. Ja oczywiście na co dzień mams woje zestawy suplementów z apteki internetowej https://apteline.pl/ i wszystko jest ok. Ale nie jestem teraz w ciąży i mogę je brać bez żadnych obaw.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz